Katalognr.: 216
Auksjon: 13.03.2010
Liten trehvit og rikt utskåret øse. Underside med eierinitialer, dat. 1772 og skrevet med penn: Morgedal. L: 18 cm. Sprekker og liten rep. i bunnen. Proveniens: Niels Schiøtt, Vatnelia, Morgedal.
Prisantydning: ( 30000 - 40000)